Света Архијерејска Литургија у Виндзору
У недељу трећу по Педесетници, 21. јуна 2026. године, Његово Високопреосвештенство Митрополит канадски г. др Митрофан началствовао је Светом Архијерејском Литургијом у Цркви Успења Пресвете Богородице у Виндзору (Виндзорска Грачаница). Саслуживали су надлежни парох јереј Милорад Делић, протојереј-ставрофор Влатко Голић (Црква Светог Димитрија у Виндзору), јереј Марко Димић (Црква Светог Петка у Лејкшору), јереј Брајан Пејн (Црква Светих Апостола Петра и Павла у Садберију), епархијски ђакон Петар Марјановић и ђакон Срђан Мишковић (Православна црква у Америци). У пратњи Митрополита Митрофана били су и подпредседник Епархијског управног одбора Жељко Чолаковић, секретар Епархијског управног одбора сестра Параскева (Леповић) и члан Епархијског управног одбора Горан Тодоровић. Посебну радост представљало је мноштво верника, а нарочито велики број деце, која су приступила Светој Тајни Причешћа, примајући Тело и Крв Господа нашег Исуса Христа.
Ово литургијско сабрање било је круна тродневне посете Његовог Високопреосвештенства граду Виндзору, током које је Владика посетио локални Музеј српског наслеђа у Српском центру и присуствовао фестивалу „Carousel of Nations” (Фестивал нација), делећи радост сусрета са верним народом и сведочећи присуство наше Свете Цркве у животу шире заједнице.
У атмосфери молитвене радости, благодарности и саборног јединства, ова недеља остаје уписана као дан духовног укрепљења наше парохијске заједнице, али и као сведочанство да је Црква жива онда када се народ Божији сабира око свог Архијереја, свештенства и Свете Чаше, прослављајући Једнога Господа у вери, љубави и нади.









